در مقالات پیشین توضیحات راوانی در مورد نوع دستگاه سابلیمیشن و چگونگی چاپ آن توضیحاتی داده ایم در مورد ملزومات اولیه ی چاپ سابلیمیشن و اینکه چه کار کنیم تا چاپ مناسبی داشته باشیم ولی هنوز ما مشاهده می کنیم که کاربرانی هستند که شکایت از کیفیت پایین چاپ دارند و گاها پیش امده که مشکل را از سوی فروشنده ی دستگاه دانسته اند اما باید مجددا تکرار کنیم امکان دارد که مشکل از جای دیگری باشد و بهتر است سوال را به گونه ای دیگر مطرح کنند و ان این باشد که چه کنیم تا کاغذی انتخاب کنیم که باعث ایجاد مشکل برای ما نشود؟

حتما این سوال برای اشخاصی که تازه شروع به این کسب و کار کرده اند پیش بیاید که کاغذ چه ارتباطی به نوع کیفیت چاپ دارد و یا اینکه ندانند مشکل پیش آمده از فروشنده ی دستگاه سابلیمیشن نیست بلکه مشکل اصلی از فروشندگان کاغذ سابلیمیشن یا مواد اولیه ی دیگر آن می باشد.

بر این اساس تصمیم گرفتیم یک سری اطلاعات را مجددا برای شما مرور کنیم تا مشکلات شما به صورت تقریبی از بین برود.

جنس کاغذ سابلیمیشن

اولین نکته ای که شما باید در نظر بگیرید این است که شما برای خرید کاغذ نباید به این توجه کنید که کاغذی خریداری کنید تا به سود شما باشد چون هر چقدر شما به این موضوع نزدیکتر می شوید که خروجی با کیفیت بالایی نداشته باشید. زیرا هر چقدر کاغذ قیمت پایین تری داشته باشد در مقابل نیز دارای کیفیت یا خروجی بسیار پایین تری خواهد بود.

موضوع اصلی اینجاست که اکثراً افرادی که دراین حرفه مشغول به فعالیت هستند در اوایل این اتفاق متوجه این موضوع نشده و تست های فراوانی می گیرند. که خود همین موضوع باعث به وجود آمدن ضرر و زیان برای آنان می شود. کاغذهایی که ما به شما پیشنهاد می کنیم کاغذ دلوکس می باشد زیرا دارای رنگ مشکی اصلی هستند معمولاً کاغذهایی که دارای کیفیت پایین می باشند مانند کاغذ کوتد یا کاغذهای معمولی به دلیل نداشتن و یا جذب کامل رنگ مشکی خروجی بسیار با کیفیت پایینی خواهند داشت. کاغذهای ارزان قیمت به دلیل جذب پایین رنگ کیفیت چاپ را پایین می آورند به طور مثال اگر شما طرحی با تم رنگی سبز یا آبی داشته باشید ممکن است به رنگ های دیگر متمایل شوند.

نکاتی که برای نگهداری کاغذ سابلیمیشن

جدا از انتخاب کاغذ مناسب برای داشتن خروجی با کیفیت بالا شما باید نکاتی را برای نگهداری تمامی کاغذهایی که برای چاپ سابلیمیشن خریداری کرده اید در نظر داشته باشید اولین نکته این است که به هیچ عنوان کاغذها را در محیطی که مرطوب و یا نمدار است نگذارید زیرا این موضوع باعث لول شدن کاغذ و یا تاب برداشتن آن می شود همین اتفاق برای داشتن یک خروجی با کیفیت پایین کافی است هر چقدر که کیفیت کاغذ شما خوب باشد.

نکته بعدی این است که شما حتماً رو و پشت کاغذ را بشناسید چون کاغذهایی که مخصوص چاپ سابلیمیشن می باشند دارای پشت و روی متفاوت هستند اگر چاپی که شما می زنید به روی مناسب نباشد حتما کیفیت چاپ و یا خروجی شما پایین خواهد آمد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
برای ادامه، شما باید با قوانین موافقت کنید