دستگاه چاپ سابلیمیشن، همان دستگاه چاپ روی تیشرت میباشد که معروفترین و پرفروشترین آن دستگاه پرس حرارتی همه کاره است که اصلاحا به آن ۶ کاره یا ۸ کاره و یا ۶ قالبه و ۸ قالبه گفته میشود و که همانطور که از نام آن پیداست، تفاوتشان در قالب آنهاست.

از دیگر دستگاههای چاپ سابلیمیشن میتوان از دستگاه پرس تخت حرارتی سابلیمیشن نام برد که ابعاد آن بسیار متفاوت است و از آن برای چاپ برروی پرچم، کوسن، پازل و غیره استفاده کرد.

نمونه دیگر دستگاه چاپ سابلیمیشن سه بعدی است که البته علت نامگذاری آن چاپ روی سطوح محدب و دارای قوس میباشد که بر خلاف دستگاه پرس تخت به دلیل چسبیدن به سطوح غیر صاف میتواند تمام سطح را چاپ بگیرد. از آن میتوان برای چاپ روی بشقاب و پیش دستی و غیره استفاده کرد.

دستگاه چاپ لیوان سابلیمیشن که احتیاج به توضیح ندارد و کارکرد آن مشخص است که میتواند چاپ روی لیوانهای سرامیکی، شیشه ای، پلیمری، حرارتی را انجام دهد. البته باید بدانید لیوانهایی قابل چاپ هستند که عمل کوتینگ رود آن انجام شده باشد.

بیشتر بخوانید: نحوه چاپ روی لیوان و انواع لیوان های چاپی

دستگاه چاپ لیوان سابلیمیشن را بشناسیم

در تیتر بالا درمورد اینکه روی چه لیوانهایی میتوان از دستگاه فوق استفاده کرد توضیح دادیم که با چه جنسی و اینکه حتما عمل کوتینگ روی آن انجام شده باشد و همچنین لیوانهاییکه با سایز ۱۱۰z هماهنگی دارند.

دستگاه چاپ لیوان با برق شهری کار میکند و توانایی تولید تا ۲۰۰ درجه را دارد و شامل پمپ حرارتی، بدنه اصلی، دستپیره فشار و برد میابشد که البته دما و زمان را میتواند کنترل کند. اگر شما علاقه به چاپ روی لیوان را دارید باید بدانید که در کنار این دستگاه باید یک پرینتر هم داشته باشید.

دستگاه پرس لیوان دو نوع میباشد:

  1. دستگاه پرس ساده.
  2. و دستگاه پنوماتیک.

که فرق آنها در باز و بسته شدن آنهاست. در پرس ساده با دست میباشد و در پرس پنوماتیک با پمپ باد و فشار باد در شرایط اتومات صورت میگیرد و البته دقت و کارکرد بالاتری نیز دارد.

عملیات کوتینگ سابلیمیشن چیست؟

به کلمه پوشش در سابلیمیشن کوتینگ گفته میشود که فرمول شیمیایی آن بسیار متفاوت است و در صنعتهای مختلف توسط فردی مجرب این کار انجام میشود. معمولا این کار در جایی که عاری از گرد و غبار است انجام میپذیرد و جسم در دما و زمان متفاوت در کوره قرار میگیرد.

مزیت چاپ دستگاه سابلیمیشن

چاپی که توسط این دستگاه گرفته میشود از کیفیت بالایی برخوردار است. مواد مصرفی این دستگاه بسیار پایین است یعنی حدودا با ۱۰۰ سی سی جوهر میتوان حدود ۱۰۰۰ تا ۲۰۰۰ چاپ انجام داد و همینطور برای کارهای تک هم قابل استفاده است.

چیزی که میتوان گفت این است دقیقا در نقطه مقابل چاپ سیلک است چون در چاپ سیلک حتما باید تیراژ کار شود تا از لحاظ اقتصادی بصرفه تر باشد.

از دیگر مزیتهای چاپ سابلیمیشن کیفیت چاپ و ماندگاری رنگ در برابر نور، حرارت و شستشو میباشد زیرا زمانی که کار چاپ میشود رنگ به خورد جسم میرود و حالت جامد به خود میگیرد همین باعث ماندگاری بالای رنگ و کیفیت آن میشود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
برای ادامه، شما باید با قوانین موافقت کنید