در مقاله قبلی در مورد اهمیت آشنایی با قطعات دستگاه کپی برای شما توضیح دادیم به همین دلیل شما را با تعدادی از قطعات دستگاه کپی آشنا کردیم حال در این مقاله می خواهیم شما را با تعدادی دیگر از قطعات دستگاه کپی آشنا کنیم تا شما در آینده برای حل مشکلات دستگاهتان به مشکل نخورید.

شرکت پارسا پرینت از بهترین ارائه دهندگان دستگاه چاپ روی تیشرت و دستگاه کپی استوک می باشد که دفتر فروش و همچنین نمایشگاهی برای محصولات در تهران دارد.

کلاچ دستگاه کپی:

کلاچ قطعه ای می باشد که در قسمت کاغذ کش نقش بسزایی دارد که به کمک دستوری که از برد دستگاه می گیرد و چرخ دنده هایی که مربوط به پیکاپ می باشد وظیفه ی کشیدن کاغذ را به خوبی انجام می دهد.که البته باید بگوییم این فرآیند خود احتیاج به توضیحات طولانی تری دارد که در این مقاله نمی گنجد.

لیزر دستگاه کپی:

می توانیم به راحتی بگوییم که این قطعه یکی از مهمترین قطعه های دستگاه کپی می باشد چراکه دستگاه کپی برای چاپ گرفتن احتیاج مستقیم به این قطعه دارد که البته این قطعه یعنی همان لیزر خود از قسمتهایی به نام پلیگان که موتور آن می باشد و تعدادی شیشه و آینه که با انعکاس نور و ریختن تونربه روی کاغذی که در زیر لیزر قرار دارد می تواند عملیات چاپ را انجام می دهد.

فیوزینگ :

بعد از اینکه کاغذ در دستگاه کپی چاپ می شود احتیاج به حرارت بسیار بالا دارد.این عمل باعث ماندگاری کار چاپ شده می شود که به اصطلاح به آن پخت شدن می گویند که این عملیات توسط چهار قطعه ترمیستور، پرس،هیترو هات رولر انجام می شود.

مین برد:

این قطعه را اگر بخواهیم تشبیه کنیم میتوانیم به راحتی به مغز تشبیهش کرد چرا که وظیفه فرمان دادن به تمام قطعات دستگاه را بر عهدا دارد و اما از تنها قطعه هایی که مین برد فرمان می گیرد صفحه کلید ها و سیستک رایانه می باشد که عملیات کپی و پرینت را انجام می دهد.

سنسور:

بین دستگاه کپی و کاغذ ارتباط مستقیم وجود دارد یعنی در اصل این دستگاه تمام سرو کارش با کاغذ است از همین رو در اکثر قطعات این دستگاه مانند کاغذ کش ها، فیوزینگ، در دستگاه کپی سنسورهایی وجود دارد تا موقعیت کاغذ را شناسایی کنند و بعد از دستور دادن به برد دستگاه عملیاتهای مختلف را انجام می دهد تا چاپ سلامتی را در آخر ارائه دهد.

یونیت اسکنر:

در دستگاه کپی قسمتی وجود دارد که مجهز به شیشه ای می باشد که شما به منظور پرینت گرفتن از طرح اصلی خود، کاغذ را روی این شیشه قرار داده و در اینجا اسکنر وظیفه ی اصلی خود را که همان عکس برداری از طرح اصلی شما است را به درستی انجام می دهد.

موتور:

موتور دستگاه کپی یکی دیگر از قسمتهای مهم دستگاه کپی می باشد که اجرای آن تشکیل شده از موتورهای مختلف مانند پیکاپ، چرخ دنده ها، رول ها و…می باشد.

سیستم خنک کننده:

این قطعه نقش مهمی در محافظت از دستگاه را دارد چرا که دستگاه به طور دائم در حال کپی و پرینت گرفتن می باشد که همانطور که گفتیم قطعه ای در این دستگاه وجود دارد که وظیفه ی پختن را بر عهده دارد از این رو باعث ایجاد گرمای زیادی در دستگاه می شود .این عمل باعث آسیب دیدن دستگاه می شود در نتیجه قطعه ای در دستگاه کپی وجود دارد که وظیفه ی خنک کردن دستگاه را برعهده دارد که به آن فن خنک کننده می گویند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
برای ادامه، شما باید با قوانین موافقت کنید