دستگاه کپی استوک

شما به راحتی می توانید با استفاده از دستگاه های مختلف دفتر فنی خود را مجهز کنید. برای آگاهی از چگونگی تجهیز دفنر فنی می توانید مقاله مربوطه در این زمینه را مطالعه کنید.

دستگاه های کپی کارکرده که به نام دستگاه کپی استوک در بازار موجود هستند از جمله دستگاه هایی هستند که دارای کارکرد کم بوده و دارای کیفیتی معادل نوع آکبند هستند. در ایران استفاده از مدل های استوک بسیار رونق یافته است زیرا انواع دستگاه کپی آکبند به صرفه نیستند و برای تهیه آن ها باید هزینه های زیادی پرداخته شود.

آیا بازبینی های لازم روی دستگاه های فتوکپی استوک انجام می شود؟

بله. دستگاه کپی استوک که در انواع مختلف وارد کشور می شوند طبق نظر تکنسین ها کاملا بازبینی شده و سرویس کامل و دقیق روی آن ها انجام می شود که در صورت داشتن خرابی تعمیرات لازم روی آن انجام شود و پس از اطمینان از سلامت کامل آن ها برای استفاده مشتریان وارد بازار می شوند.

از جمله قطعاتی که بدون شک قبل از ورود به بازار مورد تست و بررسی قرار می گیرد شامل موارد زیر است:

 1. غلطک کاغذ کش.
 2. درام.
 3. بلید درام.
 4. هیترولر.
 5. ایمیج.
 6. کلاچ کاغذ کش.
 7. و سایر قطعات مهم دستگاه که در ادامه آن ها را برای شما نام خواهیم برد.

قطعات دستگاه کپی چیست؟

 • درام: انتقال تصویر روی کاغذ توسط درام انجام می شود.
 • اسکنر: برای اسکن کردن مطالب روی کاغذ است که این اطلاعات را به حافظه منتقل می کند.
 • تونر: چاپ توسط تونر انجام می شود و به عنوان سوخت دستگاه شناخته شده است.
 • پودر سنگین یا دولوپر: برای نگه داشتن تونر توسط بار الکتریکی روی درام استفاده می شود.
 • کاغذ کش: ارسال کاغذ از کاست به داخل دستگاه توسط کاغذ کش انجام می شود.
 • ترانسفر: کاغذ را به زیر درام انتقال می دهد.
 • هیتر: پودر را بر روی کاغذ به کمک گرما و فشار تثبیت می کند.
 • برد پاور: مسئولیت برق رسانی به دستگاه برای انجام عملیات را دارد.

برای آگاهی از طریقه کارکرد دستگاه فتوکپی روی این لینک کلیک کنید.

انواع دستگاه کپی استوک چیست؟

این دستگاه فتوکپی دارای دو نوع هستند که هر یک نیز مزایا و معایبی را شامل می شوند، با پارسا پرینت همراه باشید تا شما را با تفاوت هر یک از این دو مدل آشنا کنیم:

دستگاه فتوکپی استوک ایران، مزایا و معایب

این نوع از دستگاه ها که از خارج کشور وارد شده اند، توسط فردی خریداری شده و مورد استفاده قرار گرفته شده است و مجدد برای فروش وارد بازار شده است. به عبارتی دیگر باید بگوییم که اگر شما این مدل از دستگاه ها را خریداری می کنید به عنوان صاحب دوم آن در ایران هستید و به همین دلیل این انواع را با قیمت پایین تری می توانید خریداری کنید.

مزایا:

 1. به دلیل قیمت پایین تری که دارند، هر فرد با هر توانایی مالی راحت می تواند آن را تهیه کند.
 2. سلامت آن ها در حد خوب و قابل قبول است.
 3. اگر دستگاه نیاز به تعمیرات داشته باشد به دلیل این که این مدل مدت زمان بیشتری در ایران بوده است، تکنسین ها با مدل آن بیشتر آشنا هستند و کار ترمیم را راحت تر و سریع تر انجام می دهند.

معایب:

 1. این مدل دستگاه کپی استوک کارکرد بیشتری داشته اند و احتمال بروز خرابی در آن ها بیشتر است.
 2. به دلیل این که مدل آن ها قدیمی تر است از امکانات کمتری برخوردار هستند.

دستگاه فتوکپی استوک اروپا، مزایا و معایب

این مدل نیز از خارج از کشور وارد ایران شده است اما اگر این مدل را خریداری کنید به عنوان صاحب اول آن در ایران هستید. بنابراین به دلیل این که کارکرد کمتری دارند باید با قیمت بالا تری نسبت به نوع قبل آن را خریداری کنید.

مزایا:

 1. تقریبا در حد آکبند هستند.
 2. به دلیل کارکرد کمتری که داشته اند از سلامت بیشتری برخوردار هستند.
 3. بسیاری از این مدل ها کاملا با تکنولوژی روز هماهنگ هستند و امکانات زیادی دارند.

معایب:

 1. افرادی که بودجه کافی ندارند نمی توانند این مدل را خریداری کنند زیرا قیمت بالایی برای تهیه این مدل باید پرداخته شود.
 2. قطعات استفاده شده در آن ها گران است و به صورت محدود در بازار یافت می شوند.
 3. هر تکنسینی قادر به بررسی دستگاه نیست زیرا مدل آن جدید تر است و حتما شخصی مجرب باید برای بازرسی آن اقدام کند.
قیمت دستگاه کپی استوک چگونه تعیین می شود؟

دستگاه های فتوکپی برند ها، مدل ها و قابلیت های مختلفی دارند و به همین دلیل قیمت انواع دستگاه فتوکپی متفاوت است. اما پارامتر های وجود دارد که همیشه در قیمت گذاری تاثیر گذار هستند:

 • سال ساخت: به هر میزان که دستگاه جدید تر باشد و از تکنولوژی های به روز تری برخوردار باشد، قیمت آن بالا تر می رود و به همین دلیل است که فتوکپی اروپا قیمت بالا تری دارد.
 • وضعیت قطعات: به هر میزان که دستگاه تمیز تر و نو تر باشد، سبب افزایش قیمت می شود.
 • وجود لوازم جانبی: اگر لوازم جانبی در آن وجود داشته باشد مانند فینیشر، برد پرینتر، صفحه نمایش رنگی و لمسی، حافظه بیشتر و مانند این ها بر قیمت نهایی تاثیر گذار است.
 • سرعت چاپ در دقیقه: به هر میزان که سرعت کپی کردن در دقیقه بیشتر باشد، ارزش قیمتی دستگاه را بالا تر می برد.
در هنگام خرید دستگاه کپی استوک باید به چه نکاتی توجه کنیم؟

پیش از آن که دستگاهی را خریداری کنید حتما تحقیقات لازم را انجام دهید تا مرکزی معتبر را برای خرید انتخاب کنید و خود نیز تا حدودی باید از ویژگی های یک دستگاه خوب آگاه باشید که در ادامه شما را با این موارد آشنا خواهیم کرد تا بتوانید انتخابی صحیح داشته باشید:

 1. به مرکزی معتبر برای خرید مراجعه کنید: شرکت ها و فروشگاه های بسیار معتبری در زمینه فروش دستگاه کپی استوک در حال فعالیت هستند. برای خرید حتما به آن ها مراجعه کنید زیرا این مراکز از خدمات پس از فروش و تضمین برخوردار هستند و شما را در هنگام بروز مشکل راهنمایی و کمک می کنند.
 2. دستگاهی را که انتخاب می کنید از فروشنده بخواهید که کیفیت چاپ دستگاه را به شما نشان بدهد: چاپی که به عنوان خروجی به شما نشان داده می شود باید دارای یکنواختی رنگ در کل سطح باشد، نقطه ای اضافی روی آن وجود نداشته باشد، کاملا واضح و پر رنگ باشد.
 3. تمامی قطعات را به خوبی بازرسی کنید: برخی قطعات دستگاه کپی استوک مانند پنل LCD، تانک درام، دوبلکس، برد، ترانسفر و مانند این ها کمیاب و گران هستند، بنابراین قبل از خرید به خوبی دقت کنید که شکستگی و ضرب خوردگی نداشته باشند.
 4. وضعیت صدای دستگاه را بررسی کنید: هنگامی که دستگاه در حال کار کردن است نباید صدایی آزار دهنده از خود تولید کند.
 5. از عملکرد صحیح دستگاه کپی به هنگام چاپ های تعداد بالا اطمینان حاصل کنید: اگر شما روزانه باید چاپ هایی را با تعدا بالا انجام دهید، این نکته را در نظر داشته باشید که کاغذ نباید در دستگاه گیر کند. این مورد را حتما بررسی کنید تا دچار مشکل نشوید.
نکات قابل توجه به هنگام خرید دستگاه کپی ارزان

اگر قصد تهیه دستگاه کپی استوک ارزان قیمت را دارید باید به شما بگوییم که نکات زیادی را باید در نظر داشته باشید زیرا تنها قیمت کم کافی نیست و باید حتما شما را در جهت رفع نیاز هایتان یاری کند. نکات قابل توجه برای خرید چنین دستگاه هایی ارزان شامل موارد زیر است:

 1. تعداد فتوکپی هایی که باید انجام دهید را به صورت روزانه و تخمینی در سال به دست آورید.
 2. نیاز کپی روزانه خود را تعیین کنید، آیا روزانه کار کپی به صورت سیاه و سفید دارید یا رنگی و یا هر دو؟
 3. دستگاه فتوکپی به تنهایی برای شما کافیست یا ویژگی های جانبی دیگر مانند امکان پرینت، فکس و غیره را نیز احتیاج دارید؟
 4. سرعت فتوکپی که نیاز دارید در نظر داشته باشید.
 5. دستگاه کپی رومیزی استوک (کوچک تر هستند و کاست کاغذی کمی دارند) و یا کنسولی (شامل میز کاست کاغذ و دستی هستند) را نیاز دارید؟
 6. و دیگر مواردی که باید با توجه به صنف کاری و نیاز خود آن را در نظر داشته باشید تا بتوانید به بالا ترین میزان سود برسید.
دستگاه کپی استوک با کیفیت را از پارسا پرینت بخواهید

parsaprint از جمله شرکت ها و مجموعه های معتبری است که در زمینه فروش دستگاه های کپی استوک فعالیت دارد و کارشناسانی کاملا مجرب و آموزش دیده برای بررسی و بازرسی دستگاه ها دارد. همچنین کارشناسان ما می توانند شما را به خوبی راهنمایی کنند تا بتوانید انتخابی صحیح برای کار خود داشته باشید. با ما تماس بگیرید (۰۲۱۶۶۲۰۹۲۸۵۰۹۱۲۱۹۵۴۲۸۴) و از راهنمایی و مشاوره های نیرو های مجرب و متخصص ما بهره مند شوید تا در کمترین زمان ممکن به بالا ترین میزان سود برسید. همچنین شما می توانید انواع محصولات پارسا پرینت را مشاهده کنید و با خواندن ویژگی و خصوصیت هر یک مدل دلخواه خود را انتخاب کنید.

برای مراجعه حضوری می توانید به این آدرس مراجعه کنید: ایران، تهران، یافت آباد شرقی، سجاد شمالی، ولی عابدی، پلاک ۵۵.