چاپ سابلیمیشن چاپی ارزان قیمت و با کیفیت مناسب است و در هر محلی می توان از این چاپ استفاده کرد ولیکن یک سری لوازم مورد نیاز است که به بررسی انواع آن ها می پردازیم. به ترتیب شروع کار و نوبت انجام کارها به توضیح اقلام زیر می پردازیم. برای انجام چنین چاپ هایی از دستگاه چاپ روی تیشرت مخصوص این کار باید استفاده کنید که ما بهترین مدل ها را برای شما جمع آوری کرده ایم.

ترتیب لوازم به نوبت عملکرد

 1. اولین وسیله لازم برای اینکار یک دستگاه کامپیوتر است که طرح مورد نظر ما داخل آن ذخیره شده باشد و قابلیت اتصال به پرینتر از طریق USB را داشته باشد.
 2. دومین وسیله لازم برای چاپ سابلیمیشن یک دستگاه پرینتر جوهر افشان اپسون سایز A4 یا A3 می باشد که نیاز دارد تانک جوهر بر روی آن باشد که وظیفه ی چاپ طرح بر روی کاغذ را برعهده دارد.
 3. چاپ طرح باید بر روی کاغذی مخصوص و حساس به حرارت انجام شود که این کاغذ بنام کاغذ سابلیمیشن شناخته می شود.
 4. رنگ داخل پرینتر جوهرافشان باید رنگ سابلیمیشن باشد که حساس به حرارت است و قابل تصعید می باشد.
 5. مورد ضروری بعدی خود جسم قابل چاپ یا همان مدیا می باشد که چاپ قرار است بر روی آن انجام شود که می تواند تی شرت، پارچه، لیوان، پازل، کاشی، کوسن، قاب موبایل یا هر چیزی که قابل چاپ باشد.
 6. تا به اینجای کار طرح بر روی کاغذ مخصوص چاپ شده و مدیای مورد نظر برای چاپ هم آماده است و وسیله ای برای انتقال این طرح به روی مدیا لازم است که به نام پرس حرارتی یا پرس سابلیمیشن معروف است و به اینگونه کار می کند که مدیا و کاغذ سابلیمیشن چاپ شده داخل دستگاه قرار می گیرد و این دستگاه به وسیله ی حرارت چاپ روی کاغذ را به روی مدیا منتقل می کند.

پس بنابراین اقلام مورد نیاز برای چاپ سابلیمیشن به اختصار عبارتند از:

کامپیوتر قابل اتصال به پرینتر – پرینتر جوهر افشان اپسون – جوهر سابلیمیشن – کاغذ سابلیمیشن – مدیای قابل چاپ – پرس حرارتی.

 

2 دیدگاه. ارسال دیدگاه جدید

 • یعنی به جز پرینر اپسون نمیشه چیز دیگری باشه
  مثلا برای من کنون است
  و یه سوال دیگه جوهر معمولی با جوهر سابلیمشن چه فرق داره
  مرسی

  پاسخ
  • سلام و درود
   بله باید اپسون باشه همون مدلهایی که ذکر شده در سایت
   در مورد سوال دومتون باید بگیم که جوهر سابلیمیشن منتقل میشه رو پارچه جوهر معمولی نمیشه

   پاسخ

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
برای ادامه، شما باید با قوانین موافقت کنید